Kalendarz Ślężański 2019-2020

March 18, 2019 9:51 pm

Od ponad 6 lat zajmuję się tworzeniem tej publikacji. W zamyśle album, z elementem użytkowym, stał się pozycją cykliczną. Kalendarz Ślężański to taka moja próba podzielanie się z innymi olbrzymią pasja i sentymentem do miejsca tak mi bliskiego. Od Masywu Ślęży zaczęły się moje górskie, ale nie tylko, wędrówki i potrzeba odkrywania coraz to nowych miejsc.

W tym wydaniu starałem się pokazać miejsca niezbyt popularne lub niedoceniane przez ludzi. Choć są to elementy na stałe wpisane w krajobraz Masywu, często pozostają w cieniu tych opatrzonych i gromadzących niezliczone rzesze turystów. A przecież posiadają o wiele więcej uroku i subtelnego piękna niż te wzdłuż najpopularniejszych szlaków.

Z ciekawostek kuluarowych, to nie udało mi się dotrzymać słowa, i został jednak wydrukowany ściśle limitowany nakład kolekcjonerski w ilości 20 egzemplarzy. Można składać zamówienia, tak jak w zeszłym roku, poprzez e-mail lub formularz kontaktowy. Dodatkowo, jako novum w dystrybucji, kilka egzemplarzy jest dostępnych w Sklep Ślężański w Sobótce przy ulicy Świdnickiej 7A.

Dla bardzo niecierpliwych i pragnących jak najszybciej zobaczyć co zawiera najnowsza edycja, w serwisie ISSUU umieściłem wersje elektroniczną Kalendarza Ślężańskiego 2019-2020.