Kalendarz Ślężański 2016-2017

February 29, 2016 10:15 pm

I oto mamy najnowszą edycję Kalendarza Ślężańskiego. W nowej szacie graficznej, ale z niezmienionym układem kalendarium. Ta edycja została też wydana drukiem w mocno limitowanej ilości egzemplarzy (Jakiej? To niech pozostanie kolekcjonerską tajemnicą). Zdecydowałem się też na równoczesną publikację w formie cyfrowej w serwisie ISSUU.com.

Nowe miejsca, nowe zdjęcia, nowe pomysły na przyszłość. I najważniejsze: wyklarował się już stały symbol Kalendarza: symbol Słońca w otoczeniu 13 menhirów. Starałem się tradycyjną symbolikę ubrać w odrobinę nowoczesnego designu. Połączyć korzenie kulturowe tego rejonu ze współczesnością. W końcu świat idzie do przodu. Mam nadzieję, że symbol ten stanie się oficjalną, rozpoznawalną wizytówką.

Do tej edycji wybrałem zdjęcia z miejsc, które podczas swoich wędrówek, odkrywałem niejako na nowo. Jest też kilka miejsc o których wiedziałem, a do których udało mi się dotrzeć dopiero teraz. Fenomen Masywu Ślęży polega właśnie na tym, że jego eksploracja praktycznie nie ma końca. W tych samych miejscach można co rusz odkrywać coś nowego, co może inspirować do kolejnych poszukiwań. Dzięki temu pomysłów na następne lata, mam nadzieję, nie zabraknie.

Tradycyjnie zapraszam, i zachęcam, do współtworzenia Kalendarza, co na pewno wzbogaci jego wartość merytoryczną.