"Dolina Bystrzycy". NOWY album...

August 6, 2015 12:20 am

Wreszcie... Z olbrzymim opóźnieniem, ale jest. Zapowiadany jeszcze w tamtym roku mini album, rozpoczynający serię przedstawiającą zakątki i ciekawostki z Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy, jest już dostępny w serwisie issuu.com.

Pomysł takiej serii albumowej urodził się nieprzypadkowo. Jako urodzony „włóczykij”, często odwiedzam różne miejsca, które są nieco na uboczu ogólnie znanych i przetartych szlaków turystyczno-wycieczkowych. Teoretycznie znane, opisane w przewodnikach, a jednak zapomniane lub niedoceniane. Zarazem bardzo piękne i posiadające olbrzymi potencjał. Może w ten sposób uda się choć trochę rozpropagować region i zachęcić do odwiedzania tych nierzadko bardzo urokliwych miejsc. Albumy maja też pewien aspekt dokumentalny. W związku z postępującą industrializacją niektóre z tych zakątków, mogą w niedługim czasie zniknąć z krajobrazu lub zostać trwale przekształcone. Dzięki tej serii może choć w niewielkim stopniu uda się je zachować w postaci dokumentacji zdjęciowej.

Na koniec, z niekłamaną satysfakcją muszę się pochwalić, że udało mi się zaprosić do współpracy dr hab. Krzysztofa Świerkosza, który swoją wiedzą wspomógł projekt. Dzięki czemu, część opisowa albumu wzbogaciła się o kilka ciekawych informacji. Oczywiście olbrzymie podziękowania należą się też zaprzyjaźnionej pani nauczycielce mgr Elżbiecie Kopie, która niestrudzenie wprowadza korekty w tekstach zamieszczanych w albumach.

Zapraszam więc do oglądania i życzę przyjemnej lektury.